Co se děje v kraji

Krajská rada

Krajské akce

Krajské weby

Kategorie: O skautingu

Jak to v Junáku chodí?

Jak to v Junáku chodí?Hlavní výchovná činnost v Junáku se soustřeďuje do oddílů. Oddíl se obvykle dělí do družin. Během roku se oddíly scházejí na pravidelných oddílových schůzkách, družiny mají své schůzky zpravidla jednou týdně. Oddílové i družinové schůzky jsou plné her, ale skautky a skauti si zábavnou formou také procvičují řadu dovedností a vědomostí, které uplatní nejen při skautských akcích, ale především v praktickém životě.

Činnost oddílu se však nesoustřeďuje jen do klubovny, v průběhu skautského roku do ní patří jedno i vícedenní výpravy do okolí i do vzdálenějších míst. Právě takové výpravy do okolí dávají možnost plně rozvinout dětskou fantazii při rozsáhlejších hrách se zajímavým lebretem. při objevování tajemných jeskyní nebo při hledání pokladů se hráči navíc dozví mnoho zajímavostí o kraji, kde se právě nacházejí.

Vyvrcholením celoroční činnosti oddílu jsou letní tábory trvající nejméně dva až tři týdny. Na nich se skauti především učí být platným členem týmu, osvojují si pravidla spravedlivého soupeření, plní zkoušky z praktických dovedností i teoretických vědomostí. Zde se naučí vařit, pracovat se sekryrou a pilou, stavět stany a různé táborové stavby. Letní tábory, na nichž vrcholí i oddílové hry a soutěže, ukazují hodnotu prostého života a pěstují vztah k přírodě.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Nejbližší akce