Co se děje v kraji

Krajská rada

Krajské akce

Krajské weby

Kategorie: Zprávy z rady, Zprávy

Změny v krajském rozesíláku

Náš kraj již několik let provozuje adresu krajem2012[zavináč]premyslaorace.cz. V letošním roce došlo k několik změnám, které stojí za zmínku.

Jak to funguje

KRJ má k dispozici email krajem2012[zavináč]premyslaorace.cz, tento email funguje jako rozesílák hromadných zpráv. Jsou za ním schováni všichni vedoucí středisek, oddílů a jejich zástupci. Stačí tedy poslat jeden email na jednu adresu a vaše zpráva se rozešle celým krajem.

Co se tedy mění?

Rozesílák byl do nynějška spravován ručně. Znamenalo to jednou za čas ručně vytáhnout všechny emaily a nakopírovat je do rozesíláku. Pokud někdo chtěl přidat, nebo odebrat, musel to udělat správce krajského webu.

Čas pokročil a ústředí nám zařídilo přístup ke službám google přímo ve skautIS, takže jsem založil skupinu: http://groups.google.com/a/skaut.cz/group/krajem.premyslaorace/, kam se může každý z vás přidat sám (případně i idebrat) a krajský mail krajem2012[zavináč]premyslaorace.cz, pouze přepošle email do dané skupiny.

Tím tedy máme 2 adresy, jak posílat informace celému kraji a je jedno, kterou použijete:

  • krajem2012[zavináč]premyslaorace.cz
  • nebo krajem.premyslaorace[zavináč]skaut.cz.

K dnešnímu dni jsem do skupiny dal všechny vedoucí oddílů a středisek s jejich zástupci.

Poznámka nakonec

Jestli jste někdy slyšeli o adrese krajem[zavináč]premyslaorace.cz (bez 2012), tak na tu chodilo obrovské množství spamu, proto jsme jí v roce 2012 zrušili. Kdyby začalo i na nynější adresu chodit velké množství spamu, založíme zase další s jiným ročníkem.

print Formát pro tisk

Nejbližší akce