Co se děje v kraji

Krajská rada

Krajské akce

Krajské weby

Kategorie: Zprávy z rady, Zprávy

Máme "nový" web

Máme "nový" webDnes jsem přepnul ze starých stránek na nové. Co od nových stránek čekat a na co se raději netěšit, se dočtete v tomto článku.

Proč měníme web

Původní krajské stránky napsal v roce 2003 Jan Sváda - Honzas. Jednalo se o redakční systém, který byl do jisté míry unikátní, protože umožňoval zobrazovat jeden článek na více stránkách. (Když jsem si přidal článek na šluknovské strákny, stačilo zaškrtnout "sdílet do kraje" a on se objevil i na krajském webu.) Bohužel, tento systém již zastaral, není čas se o něj starat a rozvíjet ho, proto jsem se rozhodl přepnout stránky na nějaký redakční systém, který vyvíjí někdo jiný a pouze si do něj dopsat některé potřebné moduly. Mělo by nám to ušetřit práci s rozvojem systému.

Co čekat od nových stránek

  • snažíme se zachovat, co nejvíce z původní funkčnosti: psaní článků, přidávání akcí
  • při psaní článků bude možno používat různé styly (podobně jako třeba ve wordu)
  • zprávy je možné dávat do více kategorií

Co nečekat

Kdybych měl stránky přirovnat k autu, tak jsem vyměnil motor, sedadlo řidiče, palubní desku, ale ponechal jsem karoserii:

  • nečekejte změny vzhledu - zachoval jsem původní grafický styl, protože nemáme grafika, který by udělal návrh; pokud se někdo najde budeme rádi
  • nečekejte prudký rozvoj funkčnosti - stránky děláme ve dvou Rick a Čert; nemáme příliš času, ale pokud nám pošlete nějaký dobrý nápad, může se dočkat realizace

Co se chystáme přidat

  • chystám se dopsat spojení nových stránek se starými, aby bylo možné prohlédnout starší články
  • chystám se doprogramovat modul, který umožní spojení krajských stránek (kterékoliv stránky na doméně premyslaorace.cz)

Staré stránky nezemřely

Staré stránky stále žijí na adrese http://old.premyslaorace.cz. V dohledné době z nich nic nebudeme mazat a funčnost ponecháme zatím nezměněnou.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, Nemožnost kontaku odpovědět
Zdravím, nevím, jestli Vám chodí emaily, ale mne se porád vracují s tím, že je schránka plná na adrese hlasatel@premys­laorace.cz . Tuto adresu mám jednak i ze stránek, tak i z křížovatky a jiný kontakt jsem nenašel. Prosil bych, aby se mi nějaká pověřená osoba za kraj ozvala na koudy.zamberk@sakut.cz . Díky
icon odpověděl(a)
Díky za upozornění, už jsem to opravil, nyní se na ten mail domailuješ mně a Rickovi.

Nejbližší akce